باسيلوس سرئوس: Bacillus. cereus

با سلام خدمت همه عزيزان

باسيلوس سرئوس: Bacillus. cereus

خصوصيات و مورفولوژي باكتري: باكتري است ميله اي گرم مثبت و اسپورزا .داراي خصوصياتي است كه برخلاف باسيلوس آنتراسيس بوده و بدينوسيله از آن مجزا مي شود: توليد كپسول نمي كند متحرك است هموليتيك بوده و هموليز وسيع ايجاد مي كند ساليسين را تخمير مي كند نسبت به پني سيلين مقاومت دارد و براي حيوانات آزمايشگاهي بيماريزا نيست. ژلاتين را هضم مي كند كاتالاز مثبت است كلوني هاي آن شبيه باسيلوس آنتراسيس است هوازي-بيهوازي اختياري بوده كه در خاك آب و گرد و غبار و مواد غذايي آلوده شده مانند گوشت شير تخم مرغ و ادويه هاي كه به گرد و غبار و خاك آلوده شده اند وجود دارد. جهت مشاهده تصوير باكتري اينجا كليك كنيد.

بيماري در انسان:

اين باكتري در انسان باعث مسموميت غذايي و التهاب چشم ضربه اي مي شود.

انتقال: اسپورهاي موجود بر مواد غذايي و دانه ها (مخصوصا برنج) در برابر بخاردادن و حرارت كم مقاوم مي باشد و در هنگامي كه برنج براي ساعات زيادي گرم نگه داشته شود (مانند گرم كردن مكرر برنج و نگه داشتن در گرمخانه آشپزخانه ها) جوانه مي زند (اين باكتري دردماي 15 تا 55 درجه سانتيگراد مي تواند رشد كند). راه ورود اسپور به بدن ازراه گوارش مي باشد.

بيماريزايي:

مسموميت: همانطور كه گفته شد هاگ اين باكتري پس از آلوده ساختن مواد غذايي در دماي مناسب تبديل به فرم رويشي شده و جوانه مي زند و سپس دو نوع انتروتوكسين توليد مي كند:

Emetic toxin : انتروتوكسين مقاوم در برابر گرما و نيز تريپسين كه دماي 126 درجه را بيش از 90 دقيقه تحمل مي نمايد و پس از يك دوره نهفتگي يا كمون 1 تا 5 ساعت (معمولا 4 ساعت) موجب استفراغ مي شود و اغلب پس از مصرف برنج آلوده در مصرف كنندگان بروز مي كند.

Diarrheal toxin : انتروتوكسين حساس به گرما و تريپسين كه پس از يك دوره كمون 8 تا 18 ساعت موجب اسهال آبكي در مصرف كنندگان مي شود.

عوارض هر دو نوع مسموميت معمولا پس از حدود 12 ساعت از بين مي رود و ضمنا احتمال مسموميت توسط هر دو نوع انتروتوكسين بطور توام و همزمان وجود دارد كه در اين صورت استفراغ و اسهال ديده خواهد شد. انتروتوكسين ها پس از تكثير باكتري روي مواد غذايي ترشح مي شوند. بنظر مي رسد شيوه عمل انتروتوكسين اول شبيه انتروتوكسين استافيلوكوك ها است يعني به صورت يك سوپر آنتي ژن عمل مي كند و شيوه عمل انتروتوكسين دوم مشابه سم وبا است يعني پروتئين G را با ADP-ريبوز تركيب مي كند سپس پروتئين G آدنيلات سيكلاز را فعال كرده و غلظت AMP حلقوي را در سلول هاي روده افزايش مي دهد.

در بين مواد غذايي احتمال آلودگي در برنج (چلوخورشت و انواع پلوها) بيشتر مي باشد و پس از آن انواع سس ها كالباس هاي پخته سيب زميني و سبزي هاي پخته در معرض آلودگي قرار مي گيرند.

پيشگيري و درمان: از آنجا كه باكتريهاي هوازي اسپورزا در خاك به وفور يافت مي شوند نبايد غذاهاي پخته (بشقاب ها و ظروف بدون درب حاوي غذا) در معرض گرد و غبار قرار گيرند. برنج را نبايد به مدت زياد گرم نگه داشت. در مورد درمان تنها درمان علامتي صورت مي گيرد.

التهاب چشم ضربه اي: در صورتيكه باسيلوس سرئوس همراه گرد و غبار وارد چشم شود و راه نفوذي بيابد در اثر رشد و ايجاد توكسين هايي نظير: نكروتوكسين هموليزين و لسي تيناز التهاب شديدي در چشم (Panophtalmitis) ايجاد مي كند كه ممكن است به كوري هم منجر شود.

بيماريهاي ايجاد كننده در حيوانات:

باسيلوس سرئوس را عامل تورم پستان قانقاريايي و سقط جنين در گاو دانسته اند و احتمالا در نازايي ماديان هم نقش دارد.

بازگشت به ابتدای صفحه--->

  
نویسنده : محمد ; ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ اسفند ،۱۳۸٢
تگ ها :